Figyelem, az archivum.csepreg.hu weboldal tartalmát tovább nem frissítjük, így az elavult információkat tartalmazhat. Kérjük, a legfrisebb tartalmakért kattintson a csepreg.hu vagy a hellocsepreg.hu weboldalakra!
Új projektek
Elnyert pályázatok
aktuális
hasznos hírek
Művelődési ház

VAS-FILM 14.

feltöltve: 2018. április 9. 16:59 | forrás: csepregikultura.hu

 

Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál
Részletes program
2018. április 14., szombat

Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál

 

Részletes program

2018. április 14., szombat

 

 

9.30 A filmtárgy- és plakátkiállítás megnyitója
10.00 Hivatalos megnyitó
Megnyitó beszédet mond: Kovács Péter, Vép város polgármestere és Iszakné Koszorús
Judit, a Vépi Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója
10.10 A menetrend ismertetése, a zsűri bemutatása – Meskó Krisztián, főszervező
Zsűritagok:
 Kaczmarski Ágnes, médiaművész
 Németh Károly, a Weöres Sándor Színház produkciós menedzsere
 Mészáros Márton, újságíró
 Vecsei Márton, filmtörténész, az iASK (Institute of Advanced Studies Kőszeg)
kutatója
10.15 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Laskai Csaba: Bence vagyok 12’
- Laskai Csaba: December 20’
- Károlyi Nóra: Tárgyilagos 17’
- Rum-kastély Média szakkör: Boszi bosszúja 5’
- Rum-kastély Média szakkör: Ha nyolc fiú horgászik 6’
- Borsodi Gabriella-Zaja Roland-Enyedi Csaba: Rain 17’
- Keresztúri Ferenc: Kelet és nyugat 51’
- Gál Kata: Örökkön örökké 3’
- Körtési András: Lélekszakadva 4’
12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy
13.30 A délelőtti filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.
14.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Deák Szonja: Galícia földje borul reám… 60’
- Lakatos Kata-Palkovits Eszter: Álomlakók 2’
- Bakó Barnabás: Rémálom 3’
- Csibi László: Nussbaum 95736 51’
- Kecsenovity Egon: Missing 5’
- Nyilas Orsolya: Nem mered 6’
- Körmöci Norbert: Puska Official 8’
- Bán István: „Mert hegedülni csak szívből lehet” 20’
17.15 Szünet
17.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Oravecz János: Az izraelita temető 23’
- Oravecz János: Belsőváros ékköve 23’
- Melczer Zsuzsanna: Kicsizsufilm – Meglepetés 26’
- Szabó Attila: Frissítés 60’
20.15 Szünet - Közös estebéd
21.00 A délutáni filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.
22.00 Beszélgetés, világmegváltó ötletek vihara, tábortűz a Művelődési Ház mellett.
2018. április 15., vasárnap
9.15 Információs blokk filmjeinek vetítése a következő sorrendben:
- Déri Lili: Miklós 1’
- Kertész Ákos: A bika 1’
- Kondor Áron: Farkasverem 1’
- Balázs Mercédesz: A hableány 4’
- Peszleg Barnabás: Semmi és minden 4’
- Peszleg Barnabás: Csendélet 1’
- Peszleg Barnabás: Napmagok 2’
- Szabados Petra: Pingpong 3’
- Baranyi Janka: Táncz 3’
- Baranyi Janka: Veszedelmes viszonyok 2’
- Németh Ingrid: Tájidegen aftermovie 2017 4’
- Varga Gábor: II. PresiDance-táncgála 2017 2’
- Varga Gábor: Home Bank reklámfilmek 3’
- Peszleg Barnabás: Egyszerű szimfónia 8’
- Szemes Dániel: Vasvonó 5’
- Lisztes Sába: Vasvonó 2’
- Péter Vivien: Kétén 3’
- Szabados Petra: Vasvonó 7’
- Baranyi Janka: Vasvonó 1’
- Németh Ingrid: Lidércnyomás 3’
- Szemes Dániel: Colors 2’
- Klobetz Rebeka: Üres tartalom a mély vízben 2’
10.30 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Vörös Dóra: Csillagom 1’
- Vörös Dóra: Énfilm 1’
- Lieb Lili: „Kalap” 2’
- Keserű Fanni: Mindet kezdet 1’
- Pálfi Tibor: Minek 2’
- Darányi Arnold: Sokos – A way out of loneliness 4’
- Soós András: Sziget a bánat 2’
- Katona Zsófia: Tél volt 4’
- Klug Kata-Szárnyas Tamara: Töredékek 2’
- Szárnyas Tamara: Magammal szemben 1’
- Katona Zsófia-Váradi Veronika: Árnyalatok 2’
- Sátori Zsuzsanna: Borulás 2’
- Bolfán Borka-Szabó Kristóf: Split 2’
- Mudry Péter: Az ”égigérő” fénykápolna 25’
- László Gábor: Ketten jösztök, hárman mentek 26’
- Gömör Tamás: A nagy kommunalista forradalom 23’
- Hende István: Mindörökké Harka – A harkányi gyógyvíz legendája 14’
12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy
14.00 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
- Boros Ferenc-Horváth Zoltán: „Mikor a halálgép muzsikál felettünk”
– Németh Miklós élete 47’
- Poroszka Magyar Zsolt: Azori 4’
- Poroszka Magyar Zsolt-Jurkovics Milán: Méhek nyomában 25’
- Kancsó Péter és a 12.a: A tapasz 3’
- Mészáros T. László: Láng 4’
- Aracsi Norbert: Remember me/Emlékezz rám 23’
16.00 A vasárnapi filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.
17.00 Szünet – meglepetés program a zsűri döntéséig
18.30 Eredményhirdetés, díjazás
A rendezvény egész ideje alatt a helyszínen büfé üzemel, valamint étkezési lehetőség is biztosított a
helyszínen ingyenes! Esetleges ebédelési igényeket kérjük a rendezvény megkezdése előtt, 2018.
április 13-ig jelezni a lenti elérhetőségeken.
A VAS-FILM 14 „Édes élet”-sarkában pedig mézes-mázas élvezetek várják a sütikedvelőket
kedvezményes árakon.
Szállás a két vetítési nap szünetében (szombat éjjel) biztosított a helyszínen, a Művelődési Házban
(Természetesen hálózsákról mindenki maga gondoskodik), valamint a Vépi Szakképző Iskola
kollégiumában 2.500,- Ft + Ifa/fő/éj áron. (A szállás igényeket is kérjük a rendezvény megkezdése
előtt jelezni 2018. április 12-ig.)
A rendezvényre a belépés ingyenes!
Információ:
Meskó Krisztián, főszervező
Tel.: +36-30/659- 0275, taplankke@gmail.com; krisztianmesko@gmail.com
www.vasfilm.hu
Rendező:
Vépi Művelődési Ház és Könyvtár
Táplánszentkereszt Kultúrájáért Egyesület
A rendezvény támogatói:
Nemzeti Kulturális Alap - főtámogató
Vép Város Önkormányzata
Hegypásztor Kör (EFOP-1.3.5- 16-2016- 00761)

9.30 A filmtárgy- és plakátkiállítás megnyitója

 

10.00 Hivatalos megnyitó

 

Megnyitó beszédet mond: Kovács Péter, Vép város polgármestere és Iszakné Koszorús

Judit, a Vépi Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója

 

10.10 A menetrend ismertetése, a zsűri bemutatása – Meskó Krisztián, főszervező

 

Zsűritagok:

 Kaczmarski Ágnes, médiaművész

 Németh Károly, a Weöres Sándor Színház produkciós menedzsere

 Mészáros Márton, újságíró

 Vecsei Márton, filmtörténész, az iASK (Institute of Advanced Studies Kőszeg)

kutatója

 

10.15 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Laskai Csaba: Bence vagyok 12’

- Laskai Csaba: December 20’

- Károlyi Nóra: Tárgyilagos 17’

- Rum-kastély Média szakkör: Boszi bosszúja 5’

- Rum-kastély Média szakkör: Ha nyolc fiú horgászik 6’

- Borsodi Gabriella-Zaja Roland-Enyedi Csaba: Rain 17’

- Keresztúri Ferenc: Kelet és nyugat 51’

- Gál Kata: Örökkön örökké 3’

- Körtési András: Lélekszakadva 4’

 

12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy

13.30 A délelőtti filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

14.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

 

- Deák Szonja: Galícia földje borul reám… 60’

- Lakatos Kata-Palkovits Eszter: Álomlakók 2’

- Bakó Barnabás: Rémálom 3’

- Csibi László: Nussbaum 95736 51’

- Kecsenovity Egon: Missing 5’

- Nyilas Orsolya: Nem mered 6’

- Körmöci Norbert: Puska Official 8’

- Bán István: „Mert hegedülni csak szívből lehet” 20’

 

17.15 Szünet

17.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Oravecz János: Az izraelita temető 23’

- Oravecz János: Belsőváros ékköve 23’

- Melczer Zsuzsanna: Kicsizsufilm – Meglepetés 26’

- Szabó Attila: Frissítés 60’

 

20.15 Szünet - Közös estebéd

21.00 A délutáni filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

22.00 Beszélgetés, világmegváltó ötletek vihara, tábortűz a Művelődési Ház mellett.

 

2018. április 15., vasárnap

 

9.15 Információs blokk filmjeinek vetítése a következő sorrendben:

- Déri Lili: Miklós 1’

- Kertész Ákos: A bika 1’

- Kondor Áron: Farkasverem 1’

- Balázs Mercédesz: A hableány 4’

- Peszleg Barnabás: Semmi és minden 4’

- Peszleg Barnabás: Csendélet 1’

- Peszleg Barnabás: Napmagok 2’

- Szabados Petra: Pingpong 3’

- Baranyi Janka: Táncz 3’

- Baranyi Janka: Veszedelmes viszonyok 2’

- Németh Ingrid: Tájidegen aftermovie 2017 4’

 

- Varga Gábor: II. PresiDance-táncgála 2017 2’

- Varga Gábor: Home Bank reklámfilmek 3’

- Peszleg Barnabás: Egyszerű szimfónia 8’

- Szemes Dániel: Vasvonó 5’

- Lisztes Sába: Vasvonó 2’

- Péter Vivien: Kétén 3’

- Szabados Petra: Vasvonó 7’

- Baranyi Janka: Vasvonó 1’

- Németh Ingrid: Lidércnyomás 3’

- Szemes Dániel: Colors 2’

- Klobetz Rebeka: Üres tartalom a mély vízben 2’

 

10.30 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Vörös Dóra: Csillagom 1’

- Vörös Dóra: Énfilm 1’

- Lieb Lili: „Kalap” 2’

- Keserű Fanni: Mindet kezdet 1’

- Pálfi Tibor: Minek 2’

- Darányi Arnold: Sokos – A way out of loneliness 4’

- Soós András: Sziget a bánat 2’

- Katona Zsófia: Tél volt 4’

- Klug Kata-Szárnyas Tamara: Töredékek 2’

- Szárnyas Tamara: Magammal szemben 1’

- Katona Zsófia-Váradi Veronika: Árnyalatok 2’

- Sátori Zsuzsanna: Borulás 2’

- Bolfán Borka-Szabó Kristóf: Split 2’

- Mudry Péter: Az ”égigérő” fénykápolna 25’

- László Gábor: Ketten jösztök, hárman mentek 26’

- Gömör Tamás: A nagy kommunalista forradalom 23’

- Hende István: Mindörökké Harka – A harkányi gyógyvíz legendája 14’

 

12.30 Ebédszünet – közös majszolás – az ebédre a vendégünk vagy

14.00 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

- Boros Ferenc-Horváth Zoltán: „Mikor a halálgép muzsikál felettünk”

– Németh Miklós élete 47’

 

- Poroszka Magyar Zsolt: Azori 4’

- Poroszka Magyar Zsolt-Jurkovics Milán: Méhek nyomában 25’

- Kancsó Péter és a 12.a: A tapasz 3’

- Mészáros T. László: Láng 4’

- Aracsi Norbert: Remember me/Emlékezz rám 23’

 

16.00 A vasárnapi filmeket értékeli a zsűri – Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

17.00 Szünet – meglepetés program a zsűri döntéséig

 

18.30 Eredményhirdetés, díjazás

A rendezvény egész ideje alatt a helyszínen büfé üzemel, valamint étkezési lehetőség is biztosított a

helyszínen ingyenes! Esetleges ebédelési igényeket kérjük a rendezvény megkezdése előtt, 2018.

április 13-ig jelezni a lenti elérhetőségeken.

A VAS-FILM 14 „Édes élet”-sarkában pedig mézes-mázas élvezetek várják a sütikedvelőket

kedvezményes árakon.

Szállás a két vetítési nap szünetében (szombat éjjel) biztosított a helyszínen, a Művelődési Házban

(Természetesen hálózsákról mindenki maga gondoskodik), valamint a Vépi Szakképző Iskola

kollégiumában 2.500,- Ft + Ifa/fő/éj áron. (A szállás igényeket is kérjük a rendezvény megkezdése

előtt jelezni 2018. április 12-ig.)

 

A rendezvényre a belépés ingyenes!

 

Információ:

Meskó Krisztián, főszervező

Tel.: +36-30/659- 0275, taplankke@gmail.com; krisztianmesko@gmail.com

www.vasfilm.hu

Rendező:

Vépi Művelődési Ház és Könyvtár

Táplánszentkereszt Kultúrájáért Egyesület

A rendezvény támogatói:

Nemzeti Kulturális Alap - főtámogató

Vép Város Önkormányzata

Hegypásztor Kör (EFOP-1.3.5- 16-2016- 00761)

 

A cikket eddig 1802 ember olvasta.
ma van
2024. február 22. csütörtök,
Gerzson napja.
booked.net
+9
°
C
+10°
+
Csepreg
Hétfő, 01
7 napos előrejelzés
Választás 2019
Önkormányzati választások 2019Európai Parlamenti választások 2019
eseménynaptár
HKSzCsPSzV
1234
567891011
12131415161718
192021222324
26272829
Hulladékgyűjtés
Hulladékgyűjtési naptárak
Tűzmegelőzés
Tűzmegelőzési célú kampány
fotógaléria
Népszámlálás
Népszámlálás 2011
hasznos linkek
Panaszbejelentés